top of page
Hazırlık Atlama

Uzman Deulcom Kadrosuyla Hazırlık Sınıfını Geçmek Çok Kolay!

Hazırlık Atlama (muafiyet) sınavı, YGS (Yükseköğrenime Geçiş Sınavı] ile üniversitelerin önlisans ya da lisans bölümlerinden birini kazanmış olan öğrencilerin, İngilizce yeterliliklerini ölçerek,geçer not alan öğrencilerin hazırlık sınıfını okumasına gerek olmadan doğrudan 1. sınıftan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlayan sınavdır.

Hazırlık sınavını geçebilmeniz için üniversite tarafından düzenlenen sınavdan yeterli puan almanız gereklidir. Hazırlık Atlama Sınavında yüksek skor yapmanız için odaklanmış bir eğitim kurumu olarak Deulcom International sizi Hazırlık Atlama Programına davet ediyor. Sınavdan 1 gün öncesine kadar devam edecek olan bu program ile hedeflerinize bir adım daha yaklaşın! Hem de Deulcom International güvencesi ile...

 

Deulcom Uzman Öğretim Kadrosu

Deulcom International öğretim kadrosu; hazırlık atlama sınavına tüm yönleriyle hakim, sınavın içerdiği okuma, yazma, konuşma ve dinleme/anlama becerileriyle donanmış, çağdaş sınavlara hazırlık öğretim yöntemlerini bilen ve bu yöntemleri en iyi biçimde uygulayabilecek bilgi ve becerilere sahip uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmen Kadrosu, konularında uzman bireylerce seçilmekte ve aday Deulcom International'da görev yapmaya başlamadan önce, yabancı dil öğretimindeki alan bilgisi ve becerisini ölçen bir dizi yazılı ve sözlü sınava alınmaktadır.Yabancı eğitmen adayları da, tabi tutuldukları bilim sınavında başarılı oldukları takdirde, "Deulcom International Train the Trainer" programından sonra derslere girebilmektedirler.

 

Deulcom Hazırlık Atlama Kursları Kimler İçin?

Üniversitelere giriş sınavını kazanan, eğitimini alacağı bölümün hazırlık sınıfını atlayarak sene kaybetmeden öğrenim hayatına devam etmek isteyen üniversite öğrencileri içindir. Hazırlık atlama sınavları genellikle sadece güz döneminde bir kez yapılırken, bazı üniversiteler bahar döneminde de sınav düzenleyerek,öğrencilerin yabancı dil başarılarını artırmayı hedeflemişlerdir.

 

Sıkça Sorulan Sorular
Hazırlık Atlama Sınavı'na girmek hazırlık sınıfına gitmekten avantajlı mıdır?

Hazırlık sınıflarının amacı sizi okuyacağınız bölüm için gerekli olan yabancı dil eksiğinizi tamamlayarak eğitiminize hazırlamaktır.Bunun için bir yılınızı harcamanız gerekmektedir.Bir yıl sizin için hem maddi olarak çok büyük bir kayıptır hem de iş hayatınıza atılma yaşınızı geciktirmektedir.Bildiğiniz gibi artık bir çok büyük firma eleman alımlarında yaş sınırı uygulamaktadır.Bu nedenle hazırlık sınıfını atlayacak yeterlilikte olmak sizin iş hayatınıza 1 - 0 önde başlamanızı sağlar.

 

Hazırlık Atlama sınavı için İngilizcemin hangi seviyede olması gerekir?

belirlemektedir. Bu nedenle bu soruya net bir cevap vermek tam olarak mümkün olmamaktadır.Ancak geçmiş yıllarda sorulmuş olan sorular ve hazırlık sınıflarında verilen eğitim göz önünde bulundurulduğunda seviyenizin en azından intermediate seviyesinde olması uygun olacaktır.

 

Hazırlık Atlama Sınavı için birebir ders mi grup dersi mi daha faydalı olur?

Hazırlık Atlama Sınavı için koşullarınıza göre her ikisi de uygundur.Eğer vaktiniz daha fazlaysa ve daha ekonomik bir kurs almak istiyorsanız grup dersleri sizin için uygun olacaktır.Sınava hazırlanmak için fazla vaktiniz kalmadıysa birebir kurslarımız başarınız için daha faydalı olacaktır.

 

Neden Deulcom'da Hazırlık Atlama Kursuna Katılmalıyım?

Deulcom'un uzman eğitim kadrosu özellikle üniversiteler bazında hazırlık atlama sınav içeriklerine yönelik kurslar hazırlamaktadır.Birebir ders taleplerinde kursa katılacak bireyin kendi üniversitesine ait hazırlık atlama sınavına yönelik hızlandırılmış, ilgili sınav sorularının çözümüne ve tekniklerine yönelik kurslar, grup derslerinde ise hazırlık atlama sınav içerikleri birbiriyle benzerlik gösteren üniversite öğrencilerine yönelik gruplar oluşturularak sınav sorularının çözümüne ve tekniklerine yönelik kurslar düzenlenmektedir.

 

Bireysel Eğitim Danışma Merkezi

Deulcom International bünyesinde, kursiyerlerin her türlü soru ve cevaplarına yardımcı olan, tüm bilgi akışını sağlayan, kursiyer yoklamalarını takip eden, eğitim kurumumuzu tanıtan, gelişim raporlarını takip eden, eğitim materyalleri (kitap, dergi, broşür, testler) ile ilgili düzenlemeleri yapan, bireysel eğitim danışmanları bulunur. Her kursiyer ile birebir ilgilenmek üzere hazır bulunan bireysel eğitim danışmanları, eğitim süresince kursiyerlerimiz için her türlü lojistik desteği vermektedir. 

bottom of page